Oletko kuluttaja? Tilaa täältä Reolink Home Hub Pro WiFi 6 -keskusyksikkö







Reolink Home Hub Pro WiFi 6 -keskusyksikkö
Reolink Home Hub Pro WiFi 6 -keskusyksikkö tukee jopa 24 kameran järjestelmää keskitettyyn valvontaan. Sisältää 2 TB paikallisen tallennustilan ilman kuukausikuluja. Wi-Fi 6 takaa nopean ja viiveettömän suoratoiston.
Yhteensä (alv. 0 %)
Reolink Home Hub Pro WiFi 6 -keskusyksikkö
Yleinen kuvaus
- Tukee jopa 24 kameran järjestelmää keskitettyyn valvontaan
- Sisältää 2 TB paikallisen tallennustilan ilman kuukausikuluja
- Laajennettavissa 16 TB HDD:llä ja 512 GB microSD-muistilla
- Wi-Fi 6 takaa nopean ja viiveettömän suoratoiston
- AES-128-salaus suojaa tallenteet ja estää luvattoman käytön
Reolink Home Hub Pro WiFi 6 -keskusyksikkö on huipputason ohjauskeskus käyttäjille, jotka tarvitsevat luotettavan ja monipuolisen valvontaratkaisun. Se tukee jopa 24 kameran liittämistä (pois lukien 4G-mallit), joten laaja kotitalous, yritys tai muu kiinteistö saa hallittua valvontaa yhdestä keskitetystä näkymästä. Tämä tekee laitteesta erinomaisen valinnan käyttäjille, jotka haluavat rakentaa oman kattavan DIY-kamerajärjestelmänsä.
Home Hub Pro tarjoaa 2 TB:n paikallisen tallennustilan ilman kuukausimaksuja, ja sitä voidaan laajentaa jopa 16 TB:n HDD:llä sekä 512 GB microSD-kortilla. AES-128-salaus ja varkaudenestokoodaus varmistavat, että tallenteesi pysyvät turvassa myös laitteen mahdollisen varkauden jälkeen. Tämä mahdollistaa turvallisen ja yksityisen tallennuksen ilman pilvipalveluihin liittyviä riskejä.
Wi-Fi 6 tarjoaa nopean yhteyden ja vakaan suoratoiston kaikkiin liitettyihin kameroihin. Laitteessa on integroitu sireeni, joka aktivoituu, kun kamera tunnistaa ihmisen, ajoneuvon tai eläimen. Lisäksi käytettävissä on 11 esiasetettua hälytysääntä sekä 5 mukautettavaa äänivalintaa. Jopa 16 MP:n live-kuva ja tallenteet tarjoavat erittäin tarkkaa näkyvyyttä tärkeisiin tapahtumiin.
Reolink Home Hub Pro tukee RTSP-, ONVIF-, Synology- ja NAS-järjestelmiä, mikä tekee siitä joustavan ja laajennettavan osan suurempaakin valvontainfrastruktuuria. Se toimii kaikkien Reolink PoE-, plug-in Wi-Fi- ja uusimpien akku-Wi-Fi-kameroiden kanssa (pois lukien 2 MP akkumallit ja 4G-kamerat). Järjestelmän voi jakaa 1 pääkäyttäjälle ja 11 lisäkäyttäjälle.
Käyttöönotto on helppoa ja suoraviivaista: liitä laite virtaan ja reitittimeen, ja viimeistele asennus Reolink-sovelluksella. Hub Pro mahdollistaa täysin paikallisen verkon, jossa kamerat, tallennus ja esikatselu toimivat internetistä riippumatta. Tämä tarjoaa paremman yksityisyyden ja vähentää tietoturvariskejä. Google Assistant -tuki tuo helppokäyttöisen ääniohjauksen osaksi arkea.
Tekniset tiedot
Tuotekoodi
HHP01
Yhteensopivuus ja kapasiteetti
Jopa 24 kameraa (joista 12 kaapelilla)
Yhteensopiva kaikkien Reolink Wi-Fi-, PoE- ja uusimpien akku-Wi-Fi-kameroiden kanssa
Ei tue 2 MP akkukameroita eikä 4G-kameroita
Tallennus
Sisäinen tallennus: 2 TB HDD
HDD-laajennus: jopa 16 TB
microSD-korttipaikka: 1 × 512 GB
AES-128-salaus
Verkko
Wi-Fi: IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6)
Taajuudet: 2.4/5 GHz
WAN-portti: 1 × RJ-45 10/100 Mbps
IP-kameroiden portti: 1 × RJ-45 10/100 Mbps
Tukee RTSP-, ONVIF-, Synology- ja NAS-järjestelmiä
Toiminnot
Sireeni: jopa 120 dB
Tunnistus: ihminen, ajoneuvo, eläin
Viikoittaiset yhteenvetoraportit
Time-lapse-tallennus
Multi-user: 1 admin + 11 jaettua tiliä
Live view ja toisto: App, PC Client
Liitännät ja hallinta
HDMI: kyllä
USB: kyllä
Reset-painike: kyllä
Virtalähde: DC 12V / 2A
Käyttöympäristö
Käyttölämpötila: -10°C - +45°C
Kosteus: 10% - 90%
Myyntipakkauksen sisältö
1 × Reolink Home Hub Pro
1 × 2 TB kiintolevy
1 × virtalähde
1 × 1 m Ethernet-kaapeli
Takuu
24 kk